>St±panie po ogniu
Jak sama nazwa wskazuje st±panie po ogniu oznacza jaki¶ rytua³ chodzenia po gor±cym ogniu. Dziwnym zjawiskiem towarzysz±cym temu rytua³owi jest nie odczuwanie bólu podczas spaceru po roz¿arzonych wêglach.
>Wyt³umaczenie naukowe
Wyniki badañ naukowych wskazuj±, i¿ u osób, które odwa¿y³y siê na spacer po roz¿arzonych do czerwono¶ci wêglach wystêpuj± zmiany w systemie energetycznym (aurze) stóp, a bezpieczeñstwo uczestników takiego rytua³u zapewnia zmieniony stan ¶wiadomo¶ci.
>Gdzie st±panie po ogniu jest najczêstszym zjawiskiem ??
Ten rytua³ mo¿na znale¼æ niemal we wszystkich zak±tkach ¶wiata- od Polinezji i Malezji poprzez Grecjê a¿ po Japoniê (Sri Lanka, Tajlandia, Wyspy Fid¿i, Wyspy Bora Bora, Balia, Grecja, Kalifornia).
>Masochizm czy zwyk³a ceremonia ??
W Tajlandii pokutnicy przebijaj± policzki i usta ostrymi narzêdziami, a na zakoñczenie ceremonii spaceruj± po roz¿arzonych wêglach. Na Sri Lance podczas sierpniowego ¶wiêta muzu³manie kalecz± swoje cia³a, a o zmierzchu uczestnicz± w rytuale przej¶cia przez ogieñ.
>Polska
W Polsce chodzenie po ogniu sta³o siê modne po 1985 roku, a ¶ci¶lej mówi±c po III Ogólnopolskim Sympozjum Towarzystwa Psychotronicznego w Warszawie.
>Co wywo³uje chodzenie po ogniu ??
Chodzenie po ogniu wywo³uje w cz³owieku: zmiany w systemie energetycznym ludzkiego organizmu, zmieniony stan ¶wiadomo¶ci. Maleje sprawno¶æ bioenergetyczna d³oni, wzrasta za¶ koncentracja uwagi.
>Okaleczenia
Po przej¶ciu po roz¿arzonych wêglach zdarzaj± siê oczywi¶cie niewielkie okaleczenia. Samo to, i¿ pojawiaj± siê tylko niewielkie rany jest bardzo dziwne, bo przecie¿ w temperaturze oko³o 500 stopni Celsjusza ludzki organizm nie jest w stanie prze¿yæ, a jednak podczas st±pania po ogniu nic mu siê nie dzieje.
|