Forum Dla INTELIGENTNYCH


#1 2010-08-20 13:38:51

Dobra Duszyczka

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/20.pngGawędziarz

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 62
Punktów :   

Wakacje - czas gwałtów

Sama chciała?

Najczęściej powtarzanym argumentem przestępców, którzy dokonują gwałtów w lecie, jest tłumaczenie, że dziewczyna
sama chciała. Otóż nie chodzi tu wcale o to, że kobieta
zadeklarowała słowem czy gestem chociaż chęć bliższego poznania wspomnianego przestępcy, chodzi o coś zupełnie innego. Gwałciciele mają tysiące usprawiedliwień dla swoich zachowań. Z worka z napisem "sama chciała" wysypują się więc argumenty mówiące, że kobieta miała zbyt krótką spódnicę, co jest ewidentną oznaką zgody na seks; mogła mieć także zbyt skąpy strój kąpielowy, jeśli rzecz działa się na plaży. Gdy do przestępstwa doszło w mieszkaniu gwałciciela, argument brzmi: sama tam weszła, nikt jej nie zmuszał, wiedziała, co robi. No cóż, tysiące kobiet wchodzi codziennie do mieszkania tysięcy mężczyzn i nie wszystkie zostają zgwałcone. Czasem gwałciciel mówi: "bo ona tak patrzyła". To jest najbardziej komiczny wykręt. Kobieta może przecież patrzeć, jak
chce, nie oznacza to od razu propozycji erotycznej. Argumentów, które tu wymieniam, używają także, o zgrozo!, gwałciciele zbiorowi. I to się już nie mieści w głowie. Jak grupa bydlaków opitych piwem, która zmusza do czynności seksualnych niewinną nastolatkę, może mówić potem, że ona sama chciała. Już za samo takie opowiadanie sąd powinien ich skazać na dożywocie. Niestety nie skazuje , bo sądy wykazują się zadziwiająca łagodnością w stosunku do gwałcicieli.

- Próbowano mnie kiedyś zgwałcić - opowiada Ewa - właśnie na wakacjach. Byłam z koleżankami nad morzem, siedziałyśmy na plaży w nocy i gapiłyśmy się w mrok, słuchając, jak szumi morze. Faceci pojawili się nie wiadomo skąd. Mieli ze sobą piwo i byli już trochę wstawieni. Przyczepili się i zachowywali po chamsku. Jeden po prostu próbował położyć się na mnie. Zaczęłyśmy uciekać. Popędzili za nami. Całe szczęście trafiłyśmy na jakichś ludzi, którzy palili ognisko na plaży. Opowiedziałyśmy im, co się stało, a oni zadzwonili na policję. Niestety oficer dyżurny nie przyjął zgłoszenia; powiedział, że gdyby chciał się zajmować takimi sprawami, musiałby siedzieć na plaży bez przerwy, tyle tam się zdarza prób zgwałceń.

Brzuchy, uda, piersi

Potencjalni gwałciciele wiedzą, co mówią. Człowiek, idąc latem po plaży czy nawet po ulicy, nie może oderwać oczu od sunących wolnym krokiem dziewczyn. Kolorowe stroje, uśmiechy, opalone ciała. O czym może w takich warunkach pomyśleć facet, którego głównym zajęciem jest picie piwa pod sklepem
, a który właśnie zrobił sobie kilkudniowy urlop i przyjechał nad morze, żeby odpocząć? Człowiek taki myśli o tym, by poznać jakąś interesującą kobietę i przeżyć z nią przygodę
. Co z tego, że ma krzywą gębę i brud wrośnięty za paznokcie, co z tego, że zieje od niego na przemian piwem i gorzałą, co z tego, że nie potrafi sobie uprasować spodni, a kiedy go o coś pytają, mówi: "ku…wa", przy czym treść pytania nie jest istotna. Jeśli ktoś taki nie może zrealizować swych erotycznych planów, zaczyna się denerwować i narasta w nim napięcie. Próbuje stłumić je alkoholem, ale to zły sposób i emocje wybuchają ze zdwojoną siłą. Kiedy do tego wszystkiego w pobliżu zjawi się równie podkręcony kompan, o kłopoty nietrudno. Wystarczy, że jedna czy druga dziewczyna nie odpowie na zaczepki takich facetów. Wtedy trzecia napotkana wieczorem w parku może paść ofiarą gwałtu.

- Zdziwiłbyś się, gdybym ci powiedziała, jaki facet próbował mnie zgwałcić - mówi Maja. - To był lekarz, umyty, czysty i pachnący. Miał brodę i okulary i spędzał wakacje wraz z moją rodziną w górach. Miałam wtedy 17 lat, a on był znajomym rodziców. Najpierw zaczął pieprzyć jakieś bzdury o fascynacji dziewczęcym ciałem, o pączkach piersi i takie tam farmazony, choć akurat piersi miałam wcale nie jak pączki, tylko jak arbuzy. No i w końcu próbował wykorzystać to, że nie ma moich rodziców, bo akurat poszli na spacer. Zachowywał się strasznie, nie spodziewałam się czegoś takiego, prawie pluł mi w twarz, cały się trząsł i wołał, że dłużej nie wytrzyma. Kopnęłam go w jaja i przestał. Na drugi dzień wyjechał; powiedział moim starym, że wzywają go do chorej matki, ponoć przyszedł telegram w tej sprawie. Pamiętam współczujące oczy mojego taty i jego szczerą chęć, by pomóc temu bydlakowi. Nigdy nic nie powiedziałam rodzicom i starannie unikałam towarzystwa tego pana.

Wrobieni w gwałt

Zdarza się jednak, że śledztwo podjęte w sprawie gwałtu przynosi nieoczekiwane wyniki. Okazuje się, że podrapana i pobita dziewczyna, która ze łzami w oczach wczołgała się po schodach na posterunek policji i złożyła doniesienie o gwałcie, tak naprawdę nie jest poszkodowaną.

- Moja koleżanka próbowała w taki sposób zemścić się na byłym chłopaku - Mówi Ewa. - Było lato, łaziliśmy gromadnie po mieście, jak to latem zwykle czyni młodzież. Oni byli parą, ale po kilku dniach to się zmieniło, bo on znalazł sobie kogoś innego. Zaczęły się płacze, zaklinania, żeby wrócił, i w końcu pogróżki. Nie wiem, jak ona się doprowadziła do takiego stanu, ale wyglądała okropnie. Była cała podrapana i miała porwaną sukienkę. Nie wiem, może rzeczywiście z kimś się wtedy zadała, ale na pewno nie z nim. Polazła tak umorusana na policję i powiedziała, że ją zgwałcił. Policja się przejęła i zaczęło się śledztwo. Chłopaka zapuszkowali na trzy miesiące. Jego rodzice odchodzili od zmysłów, nie wiedzieli, co robić. Śledztwo się wlokło, ale okazało się, że on ma alibi, bo w dniu, w którym miał ją rzekomo zgwałcić, był u jakiegoś faceta, od którego kupował samochód. Ten człowiek to potwierdził. No a potem ona się załamała, przyznała się do kłamstwa i błagała go o przebaczenie. Historia jak w kinie.

Trudno dociec, co powoduje kobietami, które aranżują tak operetkowe intrygi. Na pewno nie są one przyjemne dla mężczyzn oskarżonych o rzekomy gwałt. Prokuratura, jeśli już policja zdecyduje się przyjąć takie zgłoszenie, działa bezwzględnie i surowo. Nie ma litości dla posądzonych o gwałt. Zanim mężczyzna zdąży się wytłumaczyć, już siedzi; i będzie siedział, dopóki śledztwo nie wykaże, że jest niewinny. Dochodzenia zaś są w naszym kraju prowadzone dosyć wolno. Dlatego zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni unikać sytuacji, które można by uznać za dwuznaczne. Tylko czy w czasie wakacji da się ich uniknąć?

Offline

 

#2 2013-03-27 12:19:26

kozako

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/10.pngUżytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-27
Posty: 46
Punktów :   

Re: Wakacje - czas gwałtów

Naprawdę dobry artykuł
-----------
http://www.meblediament.pl/

Offline

 

#3 2013-10-20 14:06:16

irena

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/00.pngNowicjusz

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wakacje - czas gwałtów

[urlhttp://www.xn--szkoa-step-d0b.pl/?page_id=2][/url]

Offline

 

#4 2013-10-20 14:06:30

irena

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/00.pngNowicjusz

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wakacje - czas gwałtów

Offline

 

#5 2016-02-07 13:43:02

rebeka

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/00.pngNowicjusz

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wakacje - czas gwałtów

Ostatnio dużo się mówi o zagrożeniu ze strony "uchodźców". Nie wiem czy to nie jest tylko pretekst do kolejnej spirali nienawiści, bo ci "obrońcy kobiet" jeszcze niedawno protestowali przeciw zakazowi bicia kobiet. Faktem jest że trzeba zadbać by być w stanie się obronić samemu. Pewnie przydałby sie mały kurs samoobrony i parę gadżetów póki nie są u nas zakazane http://www.bron.pl/wiedza/bron-bez-zezw … y-wlasnej/ . A niestety kobiety w niektórych państwach są pozbawione prawa do samoobrony. W ubiegłym tygodniu była głośna sprawa 15 latki napadniętej w Danii. Zgłosiła się na policję by opisać osobę usiłującą ja zgwałcić. Gdy powiedziała że się obroniła przed gwałtem przy pomocy gazu pieprzowego ukarali ja grzywna za posiadanie takiego gazu. Oczywiście zawiadomienia o próbie gwałtu nie przyjęli.
Jakie to jest nam znane, prawda ?
Widać skąd nasza policja czerpie wzorce postępowania w takich sprawach, zresztą podobnie było w Niemczech w ostatnich tygodniach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.crashdayforum.pun.pl www.forum-websitex5.pun.pl www.bucktick.pun.pl www.wale-z-axsa.pun.pl www.grupateoretyczna.pun.pl